رفتن به مطلب
  • خوش آمدید!

    به انجمن ما خوش آمدید، پر از ایده‌های عالی در مورد کسب درآمد و ایجاد کسب و کار ؛ موضوعات چالش برانگیز برای رفع مشکلات و یافتن ایده‌های جدید. اگر می خواهید در بحث‌ها شرکت کنید لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

     

polyethylenemanhole

تولید کننده منهول

پست های پیشنهاد شده

با توجه به خواص مناسب پلی اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)، مزایای استفاده از منهول پلی اتیلنی:

۱- وزن پایین

به علت پایین بودن چگالی پلی اتیلن در مقایسه با بتن، وزن منهول پلی اتیلن در مقایسه با منهول های بتنی با کاربری یکسان، بسیار کمتر است. مزیت دیگر پایین بودن وزن این است که در زمین های باتلاقی و شنی که امکان زیر سازی منهول های سنگین وجود ندارد و به علت سستی زمین امکان نشست منهول وجود دارد، این نوع منهول ها از خطر نشست کاملاً ایمن هستند.

۲- استحکام بالا در برابر ضربه

با توجه به انعطاف پذیری ذاتی و خاصیت ضربه پذیری پلی اتیلن، منهول های ساخته شده از آن، از مقاومت بالایی در برابر ضربات وارده در حین حمل و نقل یا پروسه نصب برخوردارند.

spacer.png

۳- طول عمر بالا

به دلیل استفاده از پلی اتیلن، این نوع منهول ها از طول عمر بسیار بالایی برخوردارند.

۴- مقاومت بالا در برابر بارهای خارجی وارده با رعایت بستر سازی مناسب

۵- عمر انبار داری بالا با رعایت پوشش در مقابل تابش مستقیم آفتاب و ایجاد امکان گردش هوا در دپو

۶- سیستم یکپارچه و جامع

با توجه به اینکه منهول پلی اتیلن به صورت جامع (اجرای تمام انشعابات، پله، کف، درپوش و….در محل کارخانه) ساخته و به محل نصب حمل می شوند، دارای مزیت بالایی در کاهش هزینه ها و افزایش سرعت اجرای پروژه هستند.

۷- مقاومت شیمیایی بالا در محیط های خورنده و مهاجم

پلی اتیلن به علت خواص ذاتی خود دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی مختلفی است. به همین دلیل خطر خوردگی و پوسیدگی آن ها در مجاورت مواد خورنده و محیط های شیمیایی و اسیدی بسیار پایین است.

۸- مقاومت بسیار بالا در برابر جابه جایی های زمین

منهول های پلی اتیلنی به علت خاصیت انعطاف پذیری خود ( به همراه لوله های پلی اتیلن متصل به آن ها ) دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله و یا رانش زمین می باشند.

۹- هزینه های لوله گذاری پایین

  منهول ها هم بخشی از سیستم لوله گذاری هستند و این هزینه در پلی اتیلن به مراتب پایین تر از بتنی است. چون هزینه های بستر سازی، آماده کردن ترانشه، ابزار مورد نیاز در پای کار و… در سیستم پلی اتیلن پایین تر است.

۱۰- زبری پایین

با توجه به ضریب زبری پایین لوله پلی اتیلن، احتمال چسبیدن مواد معلق و گل و لای به آن بسیار پایین است و در صورت ته نشینی گل و لای بر روی آن، با اولین جریان شدید آب کاملاً شسته و تمیز می گردد. همچنین به علت زبری پایین پلی اتیلن و صاف بودن سطح داخلی منهول های ساخته شده از آن و نیز مقاومت در برابر سایش بالای پلی اتیلن، میزان سایش آن در اثر آب ناچیز بوده و همین امر سبب طول عمر زیاد این منهول ها به خصوص در خطوط دارای زاویه شیب بالا می باشد.

۱۱-سرعت نصب بالا

از جمله بزرگ ترین مزیت های منهول پلی اتیلن، سرعت نصب بالای آن ها می باشد. با توجه به اینکه منهول پلی اتیلن به صورت پیش ساخته تولید می گردند، بنابراین بلافاصله پس از حمل به محل آماده نصب هستند.

 

کارشناسان ارشد شرکت ناب زیست با شماره های 09124265750 آماده ارائه مشاوره رایگان به جهت نیازسنجی و راهگشایی مشکلات فاضلابی متقاضیان محترم و همچنین اعلام قیمت به آنها می باشند

 spacer.png

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.


×
×
  • جدید...