رفتن به مطلب

Rahi

ناظر
 • تعداد ارسال ها

  1,829
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

تمامی مطالب نوشته شده توسط Rahi

 1. سیگنال تکنیکال اتریوم اتریوم طی دو هفته گذشته در مقایسه با بیت کوین (Bitcoin) عملکرد چشمگیری نداشته است. این آلت کوین شاخص در این مدت رشدی ۱۳ درصدی را تجربه کرده و این در حالیست که قیمت بیت کوین در همین مدت ۲۰ درصد افزایش یافته است. به اعتقاد تحلیلگران این شکاف به زودی برطرف خواهد شد. چرا که تعدادی از سیگنال های تکنیکال اتریوم ، نشان دهنده آن هستند که قیمت این رمزارز بیشتر خواهد شد. سیگنال تکنیکال اتریوم به روند صعودی اشاره دارد اتریوم در دو هفته گذشته عملکرد قابل توجهی نسبت به بیت کوین از خود به نمایش نگذشته است. این دو دارایی به ترتیب افزایش قیمتی ۱۳ و ۲۰ درصدی را تجربه کرده‌اند. با وجود عملکرد نامناسب ETH در کوتاه مدت، تحلیلگران اعتقاد دارند که اتریوم به زودی یک افزایش قیمت را شاهد خواهد بود. یک تحلیلگر رمزارز نمودار زیر را روز سه شنبه (۲۷ اکتبر) به اشتراک گذاشته است. این نمودار نشان می‌دهد که در حال حاضر اتریوم نسبت به بیت کوین عملکرد مناسبی ندارد، اما با توجه به تعدادی از سیگنال‌های تکنیکال این احتمال می‌رود که روند کنونی به زودی جبران شود. وی به طور ویژه به سه سیگنال تکنیکال اشاره کرد که بیانگر ابر ایچیموکو (Ichimoku Cloud) هستند. این سیگنال‌ها به شرح زیر هستند: اتریوم در حال امتحان کردن دوباره تراز مسطح تنکان (Tenkan) است که آن را به عنوان یک تراز حمایتی تأیید می‌کند. این سطح برای پشتیبانی از سرمایه گذاران ریسک پذیر (گاوها) در طی روند صعودی حیاتی خواهد بود. چیکو (Chikou) به وقوع یک جهش در کومو (ناحیه ابر) اشاره دارد. ابر آینده اتریوم وارد ناحیه سبز رنگ شده و این موضوع بر شکل گیری یک روند صعودی دلالت دارد. عملکرد قیمتی اتریوم و بیت کوین عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیت کوین به اعتقاد تحلیلگران اتریوم می‌تواند عملکرد بهتری را نسبت به بیت کوین از خود به نمایش بگذارد. سو ژو (Su Zhu)، مدیر ارشد فناوری اطلاعات و مدیر عامل شرکت تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital)، اخیراً نظر خود در این رابطه را به اشتراک گذشته است. وی گفته است: در هفته گذشته به خوبی شاهد این بازی بوده‌ایم. همانطور که گفته شد، با افزایش سریع قیمت بیت کوین ، اتریوم عقب مانده است. هرچند، این احتمال وجود دارد که این آلت کوین شاخص روند صعودی خود را در زمانی که BTC در حال تثبیت قیمت است و سرمایه‌های اختصاص یافته به خرید آن وارد چرخه می‌شوند، آغاز کند. البته مدت زمانی طول خواهد کشید تا این روند افزایشی را شاهد باشیم. تحلیلگران همچنین متذکر شده‌اند که معیار برتری بیت کوین، یا نحوه عملکرد آلت کوین در برابر BTC، به زودی افزایش خواهد یافت.
 2. جدیدترین توکن بنیان‌گذار یرن فایننس (Yearn Finance)، تنها چند ساعت پس از عرضه با افزایش قیمتی انفجارگونه مواجه شد. به گزارش کوین تلگراف، آندره کرونجی (Andre Cronje)، بنیان‌گذار یرن فایننس، توکن تازه‌ای را طراحی کرده که تنها پس از گذشت چند ساعت از راه‌اندازی اولیه با هجوم فارمرهای سودجو مواجه شد و افزایش قیمت انفجارگونه‌ای را تجربه کرد. این توکن جدید که KP3R نام دارد، متعلق به تازه‌ترین پروژه کرونجی موسوم به شبکه Keep3r است. گفتنی است شبکه Keep3r یک بازارگاه (Marketplace) غیرمتمرکز نیرو گرفته از قراردادهای هوشمند برای مشاغل حوزه فنی است. تنها چند ساعت پس از عرضه توکن KP3R، معامله‌گران و فارمرهای سودجو به سوی آن هجوم آوردند و با افزایش شدید تقاضا باعث شدند تا بهای این توکن ظرف چند ساعت به بیش از ۱۸۰ دلار برسد. نمودار قیمت توکن KP3R گفتنی است در دقایق ابتدایی عرضه توکن KP3R روی پروتکل یونی‌سواپ (Uniswap)، بهای آن در محدوده ۱۰ دلار بود، اما در ادامه، سیل نقدینگی کاربران به سوی این توکن جدید سرازیر و باعث شد تا تنها در عرض چند ساعت، بهای آن در حدود ۲ هزار درصد افزایش پیدا کند. بر اساس داده‌های کوین‌گکو (Coingecko)، ارزش بازار این توکن جدید هم‌اکنون برابر با ۳۵ میلیون دلار است. در زمان نگارش این مقاله، توکن KP3R در محدوده ۱۷۵ دلار دادوستد می‌شود. معامله‌گرانی که در دقایق اولیه، موفق به خرید این توکن شدند، توانسته‌اند سود کلانی را به جیب بزنند، البته نباید از نظر دور داشت که خرید این دست توکن‌ها بسیار سفته‌بازانه است و حتی در مواردی احتمال دارد باعث شود تمامی سرمایه‌های کاربران از دست برود. این اتفاق باعث جلب توجه بسیاری از اعضای جامعه کاربری از جمله آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، بنیان‌گذاری ات‌هاب (Ethhub) شده است. وی طی توییتی می‌نویسد: آندره کرونجی پروژه تازه‌ای را با یک توکن جدید راه‌اندازی کرده و توانسته تمام معامله‌گران سودجو را به سمت خود بکشاند. عده‌ای گفته‌اند که خروج سریع کرونجی از پروژه تازه‌اش می‌تواند سود هنگفتی را نصیبش کند. با این حال، او بارها تأکید کرده است که صرفاً به‌دنبال کسب سود نیست. وی پیش‌تر گفته بود که من برای خالی‌کردن جیب کاربران، پروژه راه‌اندازی نمی‌کنم. وی می‌گوید: من برای توسعه‌دهندگان پروژه راه‌اندازی می‌کنم. هدف اصلی من گسترش ابزارها برای آنها است تا بتوانند به‌سادگی هرچه تمام‌تر از قالب‌هایی که طراحی کرده‌ام استفاده و مبتنی بر آنها محصولات تازه‌ای را خلق کنند. با انتشار قراردادهای نسخه نخست Keep3r Network در چند ساعت اخیر، این پروژه اکنون در حال فعالیت است. هدف از توسعه این پروژه، اتصال طرح‌های تعریف‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال با کارشناسان خبره فنی است. در این پروژه، مفهومی به‌نام حامی (Keeper) تعریف شده که درواقع، افراد یا تیم‌های بیرونی هستند که یک شغل را ایجاد می‌کنند. شغل نیز اصطلاحی است که به قرارداد هوشمندی اشاره می‌کند که بر مبنای آن یک موجودیت بیرونی دست به انجام یک کار می‌زند. قرار است از توکن KP3R در شبکه Keep3r به‌عنوان پاداش برای اتمام کار استفاده شود. گفتنی است این پروژه به‌طور مخفیانه توسعه داده شده تا از بروز رخداد مشابهی با آنچه در مورد پروژه امینس (Eminence) اتفاق افتاد، جلوگیری شود. در پروژه امیننس، هجوم پیش از موعد فارمرهای سودجو برای خرید قراردادهای آزمایشی EMN باعث شد ۱۵ میلیون دلار از سرمایه‌های کاربران از بین برود.
 3. بانک مرکزی چین (PBoC) قرار است یوان دیجیتال را قانونی کند. PBoC در پیش‌طرح این قانون جدید پیشنهاد داده است که هرگونه توکن دیجیتال وابسته به یوان ممنوع اعلام شود و این بدین معناست که رقبای ارز دیجیتال بانک مرکزی به‌طور کامل حذف خواهند شد. بانک خلق چین اواخر هفتهٔ گذشته بیانیه‌ای منتشر کرد که طبق آن خواستار نظر مردم درباره پیش‌طرح قانون جدید شده است و شهروندان تا ۲۳ نوامبر فرصت دارند که نظراتشان را دربارهٔ اصلاحات این پیش‌طرح اعلام کنند. این پیش‌طرح قانون درصدد «اصلاح قانون جمهوری خلق چین درخصوص بانک مرکزی چین» است. قانون ذکرشده از زمان تصویب آن در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۳ اجرا شده است. طرح کلی این قانون عبارت است از حکم بانک ملی چین، ساختار سازمانی، اختیارات و محدودیت‌های آن. در فصل سوم این قانون -که یکی از فصل‌های اساسی است که پیش‌طرح قانون جدید در پی اصلاح آن است- ذکر شده که پول قانونی رایج جمهوری خلق چین رنمینبی است و در ادامه آمده که «رنمینبی هم فرم فیزیکی و هم فرم دیجیتالی را شامل می‌شود.» این اصلاحیه به‌طور رسمی پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) را قانونی می‌داند. پیش‌طرح بانک مرکزی چین همچنین در تلاش است تا هر رقیبی را برای یوان دیجیتال خود از صحنه حذف کند. این لایحه هر شخص یا نهادی را از ساخت یا صدور هرگونه سند توکنی یا توکن دیجیتالی که ممکن است جایگزین گردش بازار رنمینبی شود منع می‌کند. در ادامه آمده است که «هرکس که این مقررات را نقض کند، بانک مرکزی چین فعالیت‌های او را متوقف کرده و هرگونه درآمد حاصل از ساخت و فروش توکن‌های دیجیتالی وابسته به یوان را ضبط کرده و جریمه‌ای تا سقف پنج برابر درآمد حاصل از آن صادر می‌کند.»
 4. تجمع نهنگ های بیت کوین داده‌های ویل مپ (Whalemap) نشان می‌دهند که با تجمع نهنگ ها در تراز ۱۳۰۰۰ دلار یک سطح حمایتی در حال شکل گیری است و این در حالی است که قیمت بیت کوین (Bitcoin) بالای ۱۳۳۰۰ دلار در نوسان است. براساس داده‌های زنجیره ای ویل مپ، تراز ۱۳ هزار دلار به سطح پشتیبانی قیمت بیت کوین تبدیل شده است. تجمع نهنگ‌ها نشان دهنده آن است که دارندگان بزرگ بیت کوین در حال افزایش هستند. تجمع نهنگ ها هنگامی شکل می‌گیرد که مقدار زیادی بیت کوین به آدرس‌ جدیدی انتقال یافته و خرج نشوند. به عبارت دیگر، این ‌انتقال‌ها نشان می‌دهند که نهنگ‌ها بیت کوین خود را خریداری کرده یا به نهنگ‌های دیگر انتقال داده‌اند. در نهایت، این موضوع بیانگر تقاضای خرید بالا است. تجمع نهنگ های بیت کوین تجمع بزرگ نهنگ‌ها در تراز ۱۳ هزار دلار، می‌تواند باعث شود این سطح به یک تراز حمایتی کلیدی تبدیل شود. نقش مثبت تراز حمایتی در ۱۳ هزار دلار برای ادامه روند صعودی بیت کوین با توجه به روند صعودی مناسب بیت کوین، نهنگ‌ها در مناطق کلیدی آن تجمع کرده‌اند. تجمع نهنگ ها در تراز ۱۳۰۰۰ دلار می‌تواند حاکی از آن باشد که سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا، انتظار ندارند که در کوتاه مدت یک اصلاح قیمت بزرگ را شاهد باشند. اندی بوهوتسکی (Andy Bohutsky)، تحلیلگر ویلمپ توضیح داد: بعداً معلوم شد که این معامله ۱.۱ میلیارد دلاری توسط ژاپو (Xapo)، ارائه دهند خدمات نگهداری رمزارزها، صورت گرفته است. از آنجا که ژاپو ارائه دهنده خدمات کاستودی در حوزه رمزارز است به نظر می‌رسد که این معامله به صورت فرابورس (OTC) انجام گرفته باشد. خطر اصلاح قیمت کلان و از بین رفتن سود کم است در همین حال، دیگر معیار مرتبط یا نسبت سود مصرفی (SOPR) ارزیابی می‌کند که آیا سرمایه گذاران بازار رمزارز از موقعیتی که در آن قرار دارند سود می‌برند یا خیر. تحلیل وضعیت سود نهنگ های بیت کوین بنابر توضیح بوهوتسکی اگرچه SOPR همواره در حال ثبات نبوده است، اما وقتی بیت کوین از تراز ۱۳۸۰۰ دلار عبور کرد، این شاخص افزایش قابل توجهی نداشته است. این داده‌ها دو موضوع مهم را نشان می‌دهند. اول، سرمایه گذاران طی ماه گذشته به طور منظم سود دریافت کرده‌اند، و این احتمال اصلاح قیمت بزرگ و از دست رفتن سود به شکل قابل توجه را کاهش می‌دهد. دوم، نهنگ‌ها حتی با افزایش قیمت به تراز مقاومت چند ساله ۱۳۸۷۵ دلار نیز، سود زیادی بدست نمی‌آورند. وی افزود:
 5. یک بانک هندی قصد دارد سرویس‌های مالی رمز ارزی را در شعبات خود فعال کند. به موجب این اقدام مشتریان این بانک با مراجعه به شعب منتخب می‌توانند با روپیه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی خریداری کنند، حفاظت از دارایی‌های خود را به کیف پول‌های این بانک بسپرند و معادل دارایی‌های رمز ارزی خود وام دریافت نمایند. خبرگزاری News.Bitcoin امروز گزارش کرده است که کاربران هندی رمزارزها به زودی در شعبات فیزیکی بانکی می‌توانند خدمات متنوع رمز ارزی دریافت کنند. خبر این اتفاق روز دوشنبه منتشر شده است. این محصول همکاری پلتفرم رمزارزی Cashaa و شرکت The United Multistate Credit Co است. شرکت United عضوی از انجمن بانک و اعتبارات هندوستان است. دینیش کوکرجا مدیر United است. او مسئولیت اجرایی این موسسه مالی جدید که Unicas نام دارد را نیز بر عهده گرفته است. “پروژه Unicas دسترسی مردم هندوستان به تلفیقی از سرویس‌هاس سنتی بانکی و خدمات رمز ارزی را مهیا می‌کند. این سرویس‌ها هم آنلاین خواهند بود و هم در 22 شعبه این بانک در سرتاسر هندوستان در دسترس خواهند بود. مشتریان می‌توانند با پول نقد خود رمز ارز خریداری کنند. وام دریافت کنند. با رمز ارز خود طلا مبادله کنند و یا آنها را برای سرمایه‌گذاری به ما واگذار کنند.” آنها قصد داشتند 34 شعبه به این امر اختصاص دهند اما به خاطر شرایط ویژه ناشی از گسترش کرونا در ابتدا تنها 22 شعبه این خدمات را به کاربران عرضه خواهد کرد. در ابتدا کاربران می‌توانند بیت‌کوین، اتر، بایننس کوین، بیت‌کوین‌کش، EOS، لایت‌کوین و XRP را با روپیه خریداری کنند.
 6. رئیس هیئت مدیره مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، شرکت خوش‌نام فعال در حوزه هوش تجاری، دیروز (سه‌شنبه) طی ویدئوکنفرانسی اعلام کرد که این شرکت درصدد سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین است. به گزارش کوین دسک، فونگ لی (Phong Li) با اشاره به سود ۲۲ درصدی مایکرواستراتژی از سرمایه‌گذاری پیشین خود در بیت کوین گفته است که این شرکت به‌زودی بار دیگر در این ارز دیجیتال پیشتاز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. لی افزوده است: ما توانستیم سود چشم‌گیر و البته غیرمنتظره‌ای از سرمایه‌گذاری در بیت کوین به‌دست آوریم و حضور خود را دیگر بازارها گسترش دهیم. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری در بیت کوین به حسن شهرت ما نیز کمک شایانی کرده و باعث شده تا آگاهی عمومی نسبت به مایکرواستراتژی و فعالیت‌هایش افزایش پیدا کند. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی نیز که از اوایل سپتامبر همواره از سرمایه‌گذاری در بیت کوین حمایت کرده، افزوده است که ذخیره بیت کوینی مایکرواستراتژی می‌تواند منبعی برای تأمین مالی بخش‌های مختلف آن از جمله گزینش، بازاریابی و برندینگ باشد. وی همچنین بیت کوین را یک شبکه پولی دیجیتال می‌داند که انرژی پولی را هدر نمی‌دهد. سیلور در ادامه می‌گوید: هرچه بنگاه‌ها و شرکت‌های بیشتری، ایده نهفته در ورای بیت کوین را درک می‌کنند و به جذابیت آن پی می‌برند، پذیرش بیت کوین و اقبال عمومی به آن افزایش می‌یابد. گزارش‌های مالی مایکرواستراتژی از سه ماه پررونق برای این شرکت خبر می‌دهد. گفتنی است مدیران مایکرواستراتژی برای اولین بار در گزارش‌های سه‌ماهه دوم خود به آینده بیت کوین اشاره کردند. از زمان نخستین اظهارنظر سیلور پیرامون سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین، سهام این شرکت با افزایشی بیش از ۴۰ درصدی در بازار سرمایه مواجه شده است. علاوه بر افزایش بهای سهام، سرمایه‌‌گذاری در بیت کوین باعث بهبود صورت‌های مالی مایکرواستراتژی شده است. آغاز روند تحول صورت‌های مالی این شرکت به تاریخ ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) باز می‌گردد، زمانی که مدیران این شرکت اعلام کردند که با هدف در امان ماندن از آسیب تورم دلار قصد دارند طی ۱۲ ماه آتی، ۲۵۰ میلیون دلار در «دارایی‌های جایگزین» سرمایه‌گذاری کنند. آنها اعلام کردند که بیت کوین یکی از این دارایی‌های جایگزین خواهد بود، اما در ادامه به تنها دارایی جایگزین منتخب آنها بدل شد. با اینکه مایکرواستراتژی سرمایه‌گذاری هنگفتی روی بیت کوین انجام داده است، جالب اینجاست که مدل کسب‌وکار این شرکت هیچ ارتباطی به ارزهای دیجیتال ندارد. پیش از سرمایه‌گذاری در بیت کوین، تنها رگه‌هایی که می‌توان از ارتباط مایکرواستراتژی با حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال پیدا کرد، فروش دامنه Voice.com به بنیاد EOS در سال ۲۰۱۹ است. گفتنی است مدیرعامل مایکرواستراتژی، سرمایه‌گذاری شرکت متبوع خود را در بیت کوین، تنها نمونه‌ای از اقدامات این شرکت در آینده برای گشودن آغوشش به روی فناوری‌های مجازی می‌داند. از آنجا که اکنون مایکرواستراتژی از بیت کوین به‌عنوان دارایی ذخیره‌ای خزانه اصلی خود استفاده می‌کند، اعلام کرده که بنا به ضرورت، ممکن است بخشی از بیت کوین‌های خود را بفروشد یا آنکه ذخیره بیت کوینی خود را افزایش دهد. با این حال، با توجه به اظهارات رئیس هیئت مدیره مایکرواستراتژی و تأثیر چشم‌گیر بیت کوین بر تقویت صورت‌های مالی این شرکت، به‌نظر می‌رسد که این شرکت فعال در حوزه هوش تجاری، به‌دنبال افزایش حضور خود در بازار بیت کوین است.
 7. پی پال (PayPal) غول پرداختی‌های دیجیتال، این هفته اعلام کرد که در حال راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال و سرویس‌های پرداخت کریپتو است. پی‌پال قصد دارد که انجام این امور را در آینده‌ای نزدیک برای Venmo نیز مهیا کند. Venmo شرکت تابعه پی پال است که در زمینه پرداختی‌های موبایلی فعالیت دارد. چرا ورود پی پال به فضای ارز دیجیتال اهمیت دارد؟ پذیرش کریپتو توسط پی پال باعث توسعه هر چه بیشتر بیت کوین، اتریوم و دیگر ارز‌های دیجیتال خواهد شد. پی پال در گذشته مانع بزرگی برای پذیرش ارز‌های دیجیتال بود؛ اما این اقدام اخیر پی‌پال باعث تسریع پذیرش ارز دیجیتال خواهد شد. این خبر برای اولین بار توسط رویترز (Reuters) گزارش داده شد و بعد از آن بود که پی پال نیز گزارشی با جزئیات بیشتر را منتشر کرد. این جزئیات به قرار زیر هستند: بروکر Paxos در این فرآیند پذیرش کریپتو به پی پال کمک خواهد کرد و باعث تسهیل و تسریع فرآیند خواهد شد. سرویس‌های جدید در ابتدا از بیت کوین، بیتکوین کش، اتریوم و لایت کوین پشتیبانی خواهند کرد. کاربران پی‌پال در ایالات متحده اولین افرادی خواهند بود که در هفته‌های آینده به این سرویس‌ها دسترسی خواهند داشت. پی پال این سرویس‌ها را برای دارندگان اکانت Venmo در سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر خواهد کرد. دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) به پی‌پال مجوز مشروط داده است که قانون‌گذاران قبلا هرگز چنین مجوزی برای فعالیت‌های کریپتویی به هیچ شرکتی نداده‌اند. پی پال در صدد آن است که کار خود را در زمینه ارز دیجیتال بیشتر گسترش دهد. دن شولمن (Dan Schulman) مدیر عامل پی پال، چهارشنبه گذشته در این باره گفت: تصویری بزرگ‌تر از این ماجرا ورود پی پال به عرصه ارز‌های دیجیتال باعث می‌شود که شرکت‌های بزرگ دیگر نیز جدی‌تر به فضای کریپتو فکر کنند و در نهایت تعداد بیشتری از آنها وارد این فضا خواهند شد و این یعنی ورود سرمایه‌های زیادی به فضای بلاک چین و ارز دیجیتال. این دقیقا مانند چیزی است که در این اواخر دیدیم و شرکت MicroStrategy غول جمع‌آوری اطلاعات تجاری تقریبا ۴۰۰۰۰ بیت کوین خریداری کرد. بازار‌های صعودی سرویس‌های کیف پول کریپتویی پی پال موجی از خوشبینی را در فضای کریپتو به راه انداخته است، که این منجر به فشار خرید برای دارایی‌های کریپتویی برجسته خواهد شد. در میان این هیاهو بود که بیت کوین به ۱۳۰۰۰ دلار و اتریوم نیز به نزدیک ۴۰۰ دلار رسید. کارشناسان چه می‌گویند؟ تحلیلگران و مبتکران به بررسی داغ این اخبار کریپتویی پی‌پال پرداخته‌اند و بنابراین فضای اخیر خالی از تفسیر‌های برجسته نبوده است. مدیر عامل Social Capital در این باره ابراز داشته که بعد از این اخبار، هر بانک برجسته‌ای به دنبال پشتیبانی از بیت کوین خواهد بود و این دیگر اختیاری نخواهد بود. تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss) مدیر عامل Gemini در این باره اظهار داشته که پی‌پال پل مهمی بین جهان واقع و جهان کریپتو است و این واقعه باعث مهاجرت از امور مالی سنتی خواهد شد. مدیر عامل Galaxy Digital نیز این خبر را بزرگ‌ترین خبر سال برای فضای کریپتو توصیف کرده و مدعی شده است که همه بانک‌ها در آینده به سوی پشتیبانی از کریپتو خواهند رفت. مدیر امنیتی ارشد CoinShares ابراز داشته که Venmo حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که اکثر آنها جوانان نسل جدید هستند و می‌توانند جامعه‌ای هدف برای بیت کوین باشند. او همچنین اظهار داشته که پی پال باعث ورود ارز‌های دیجیتال به فضای خرده فروشی خواهد شد؛ زیرا پی پال بزرگ‌ترین کانال ایالات متحده برای این منظور است. کلام آخر پی پال نیز مانند Robinhood اجازه واریز و برداشت کریپتوی کاربران را نخواهد داد. این با گفته مشهور جهان کریپتو که “نداشتن کلید‌های خصوصی به منزله نداشتن کریپتو است” جور در نمی‌آید. اما جالب است ببینیم که این شرکت بزرگ در آینده از این مدل متمرکز دور شود و به هر حال، ورود پی پال به این فضا عاملی برجسته برای پذیرش ارز‌های دیجیتال خواهد بود.
 8. Mode، شرکتی در فهرست بورس اوراق بهادار لندن است که برند خود را با اپلیکیشن bitcoin banking می‌شناساند، فاش کرد که پس از اعلام برنامهٔ این هفته برای قرار دادن ۱۰درصد از ذخایر نقدی خود در رمزرازها، اکنون حدود ۷۵۰هزار پوند (۹۸۰هزار دلار) بیت کوین در اختیار دارد. شرکت Mode به عنوان اولین شرکت سهامی عام بریتانیایی است که بیت کوین را در حساب هایش نگهداری می‌کند. جاناتان رولند، موسس و مدیر اجرایی Mode در یک گفتگوی تلفنی اعلام کرد که «ما از حدود ده روز پیش تصمیم گرفتیم که خرید بیت کوین را آغاز کنیم. ما قصد داشتیم در عمل هم نشان دهیم که به بیت کوین اعتقاد داریم.» حفاظت از ثروت یک میلیون دلاری بیت کوین Mode بین شرکت‌های رمزارز آمریکایی BitGo و Coinbase تقسیم می‌شود. طبق گفتهٔ رولند، Mode که هم اکنون ۲۵هزار کاربر را صرفا روی اپلیکیشن خرید بیت کوین در نسخهٔ آیفون دارد، این هفته اعلام کرد که قصد دارد بیت کوین را به عنوان بخشی از یک استراتژی بلندمدت برای محافظت از دارایی‌های سرمایه‌گذاران در برابر کاهش ارزش پول خریداری کند و گفت: «حداکثر ۱۰درصد از ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل می‌کند.» سهام Mode حدود ۱۰درصد افزایش یافت، که این افزایش همزمان شد با افزایش قیمت بیت کوین در پی اعلامیهٔ پی پال که گفته بود آغاز به ارائه خدمات خرید و فروش بیت کوین می‌کند. رولند گفت انتظار دارد سهام Mode در آینده با افزایش قیمت بیت کوین، افزایش یابد.
 9. بانک جی پی مورگان JPM ، غول بانکداری جهان، به اولین معامله تجاری خود با استفاده از رمز ارز اختصاصی خود، JPM کوین ، بسیار نزدیک شده است. بر اساس گزارش CNBC، رئیس پرداخت‌های عمده بین‌المللی بانک جی پی مورگان، Takis Georgakopoulos، اعلام کرد که یک شرکت بزرگ فناوری از این هفته برای انجام پرداخت‌های جهانی از رمز ارز JPM استفاده خواهد کرد؛ نام این رمز ارز JPM کوین است. رمز ارز بانک جی پی مورگان ، JPM کوین بانک جی پی مورگان که پیش از این از مخالفین سرسخت این بازار بود، مدت‌هاست که نظر خود را تغییر داده و از نگاه این بانک، فناوری بلاک چین از نظر تجاری کاملا کاربردی است. این مدیر ارشد بانک در مصاحبه با CNBC از ایجاد یک واحد تجاری جدید به نام Onyx خبر داد که با بیش از ۱۰۰ کارمند به دنبال تامین پروژه‌های مرتبط با این تکنولوژی است: سرپرست بخش بلاکچین بانک جی پی مورگان نیز این خبر را در توییتر خود تایید کرد: این مدیر ارشد پرداخت‌های مالی این بانک افزود: این بانک در فوریه سال ۲۰۱۹ فرآیند ایجاد رمز ارز خود را آغاز کرد. هدف از ایجاد این توکن، سرعت بخشیدن به معاملاتی مانند پرداخت‌های بین شرکت‌ها یا اوراق قرضه طراحی شده است. این توکن بر روی Quorum ایجاد شده است، این شبکه، نسخه خصوصی اتریوم است که توسط این بانک توسعه یافته است که در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ شرکت توسعه‌دهنده Consensys گسترش این شبکه را برعهده گرفت. شبکه اطلاعات بین بانکی مبتنی بر بلاک چین بانک JPM به Liink تغییر نام داده و به زودی به عنوان بستری برای اعتبارسنجی پرداخت‌ها قبل از ارسال آنها، راه‌اندازی می‌شود. عمر فاروق، مدیرعامل شرکت Onyx گفت که این بانک به دنبال استفاده از بلاکچین برای ارسال نسخه‌های دیجیتالی چک‌های کاغذی و صرفه‌جویی در هزینه بانک به میزان ۷۵ درصد برای ارسال و پردازش این پرداخت‌هاست.
 10. اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده همواره محل جولان کلاهبردارانی است که از ناآگاهی مردم سواستفاده می‌کنند. آخرین کلاهبرداری در مورد کیف پول سخت افزاری لجر است که در پی دستیابی به اطلاعات کاربران این والت از طریق فیشینگ و یا ترغیب کاربران به دانلود نرم‌افزار جعلی این Wallet بوده است. کلاهبرداری از کاربران کیف پول لجر کلاهبرداری از کاربران Wallet لجر این بار با این سناریو انجام پذیرفت؛ افرادی که این والت را خریداری کرده بودند، ناگهان ایمیلی دریافت کردند که در آن، Ledger به آنها هشدار داده بود که دارایی دیجیتال شما در خطر سرقت قرار دارد. در ابتدا از کاربران خواسته شد تا عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای خود را وارد کنند. لجر در واکنش به این اتفاق، هشدار داد که این شرکت هیچ‌گاه این درخواست را نکرده و نخواهد کرد. این سناریو جدیدترین روش در لیست طولانی روش‌های سواستفاده از افراد ناآگاه است. اما این تمام ماجرا نیست. در گام دوم این سرقت، ایمیلی هوشمندانه‌تر از جانب کلاهبرداران به مشتریان کیف پول لجر ارسال شد؛ در این ایمیل ادعا شده بود که ایمیل ارسال شده توسط سارقان و به دام افتادن برخی از مشتریان، امنیت سرورهای ledger دچار مشکل شده است. از این رو از همه کاربران درخواست شد تا آخرین نسخه Ledger Live را از طریق لینک اعلام شده در همان ایمیل دانلود کنند و رمز خود را تغییر دهند. در نگاه اول، این ایمیل‌ها به نظر واقعی است اما نکاتی وجود دارد که با توجه به آنها می‌توان جعلی بودن آن را تشخیص داد. نام دامنه‌ای که ایمیل را ارسال کرده، Ledger.com نبوده بلکه از دامنه Legder.com استفاده کرده است. نکته دوم، لینک دانلود نرم‌افزار کیف پول لجر بوده است. آدرس این فایل به صورت http://url9594.legder.com بوده که به احتمال زیاد منجر به دانلود بدافزار خواهد شد که ممکن است بتواند رمز ورود به این کیف پول را وارد کند، همچنین سایر اطلاعات موجود در سیستم شما شامل فایل بازیابی، کلید خصوصی شما را بدست آورد. به سرعت کاربران این ایمیل‌ها را شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند تا افراد دیگر در دام این سارقان نیافتند. علاوه بر این، خود شرکت لجر نیز در این زمینه اطلاع رسانی کرده و تاکید کرده است تا زمانی که عبارت بازیابی را به کسی ارائه نکنید، دارایی دیجیتال شما امن خواهد بود: همچنین این شرکت تاکید کرد که هیچ کس، از جمله لجر ، هرگز نباید از شما بخواهد تا عبارت بازیابی کیف پول خود را وارد کنید. اما در گام دوم این سرقت از کاربران خواسته شد تا بر روی لینک زیر کلیک کنند در حالی که آن لینک حاوی بدافزار بوده است. کاهش ریسک کیف پول‌های سخت‌افزاری همچون لجر و ترزور، برای کاهش ریسک نگهداری دارایی دیجیتال کاربران، یک گام اضافی را اجرا می‌کنند. برای مثال در کیف پول Ledger به منظور تامین امنیت بیشتر، یک دارایی دیجیتال زمانی از این کیف پول ارسال خواهد شد که ولت به صورت فیزیکی به کامیپوتر کاربر متصل شود و کاربر این تراکنش را مجددا از این طریق تایید کند. اگر این بدافزار کنترل کامپیوتر و یا گوشی هوشمند شما را در دست بگیرد، قادر به کنترل دستگاه Wallet لجر شما نخواهد بود، حتی اگر این کیف پول را به کامپیوتر خود متصل کنید.
 11. افزایش بی سابقه نهنگ های بیت کوین به نظر نمی‌رسد نهنگ‌های بیت کوین (Bitcoin)، که تقریباً ۸ میلیون BTC را تحت کنترل دارند، عجله‌ای برای فروش دارایی‌های خود داشته باشند. در آخرین روند صعودی پادشاه رمزارزها، تعداد نهنگ های بیت کوین به بالاترین میزان خود در تمام دوران‌ها افزایش یافته است. تعداد نهنگ‌های بیت کوین (BTC) طی افزایش قیمت هفته گذشته به بالاترین میزان خود در تمامی دوران‌ها رسیده است. در تاریخ ۲۰ اکتبر، ۲۱۷۸ آدرس Bitcoin وجود داشت که حداقل ۱۰۰۰ BTC را در اختیار خود داشتند. اما یکشنبه (۲۵ اکتبر)، این تعداد به ۲۲۳۱ مورد افزایش یافت. با قیمت‌های فعلی، ۱۰۰۰ BTC تقریباً معادل ۱۳ میلیون دلار ارزش خواهد داشت. نمایش تعداد نهنگ های بیت کوین بر اساس این داده‌ها، می‌توان حدس زد که نهنگ‌ها حداقل چیزی حدود ۲.۲۳ میلیون بیت کوین را در کنترل خود داشته باشند. این رقم بخش قابل توجهی، معادل ۱۲ درصد، از عرضه فعلی BTC را شامل می‌شود. پراکندگی تعداد آدرس های بیت کوین بر اساس موجودی اما بر اساس داده‌های بیت کوین چارتز (BitcoinCharts)، چیزی در حدود ۷،۹۰۲،۴۶۹ بیت کوین یا ۴۲ درصد از کل BTC عرضه شده، در آدرس‌های منتسب به نهنگ‌ها ذخیره شده است. اگرچه ما از تعداد آدرس‌های تحت اختیار نهنگ‌ها اطلاع داریم، اما نمی‌دانیم چه تعداد افراد یا نهادها مستقل آنها را در کنترل خود دارند. چرا که چندین آدرس را می‌توان توسط یک نهاد واحد کنترل کرد، یا به همین ترتیب یک آدرس واحد می‌تواند بواسطه یک کیف پول چند امضایی و توسط چندین نفر کنترل شود. الگوی هلدینگ بیت کوین به ادعای محققان تقریباً ۱.۱ میلیون BTC توسط ماینرهای اولیه و ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده و کنترل می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق کوین‌هایی که گمان می‌رود به ناکاموتو تعلق داشته باشند هرگز جابجا نشده‌اند. همچنین به لطف این اطلاعات جدید، می‌توانیم افزایش الگوی هلدینگ – بخشی از بیت کوین‌های عرضه شده که برای مدتی انتقال نیافته‌اند – را مشاهده کنیم. در این میان حدود ۶۲ درصد از ذخایر بیت کوین حداقل طی ۱ سال گذشته جابجا نشده‌اند و تقریباً یک سوم از ذخایر بیت کوین طی ۳ سال گذشته یا برای مدت زمانی طولانی‌تر با تغییر آدرس همراه نبوده‌اند. اگرچه بیت کوین بالاترین قیمت پایانی هفتگی خود از سال ۲۰۱۸ تا کنون را در هفته گذشته تجربه کرده است، اما به نظر نمی‌رسد که بیشتر نهنگ‌ها و هلدرهای آن عجله‌ای برای فروش دارایی خود داشته باشند.
 12. داده‌های بازار نشان می‌دهد که ارز دیجیتال پیگیرگریز مونرو از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا، با رشدی ۲۰۰ درصدی به بالاترین قیمت خود در ۲ سال اخیر رسیده است. به گزارش کوین دسک، قیمت مونرو دیروز توانست به رکورد تازه ۱۳۹ دلاری برسد. این قیمت از سپتامبر ۲۰۱۸ تا به حال بی‌سابقه بوده است. در حال حاضر نیز هر واحد مونرو در محدوده ۱۳۵ دلار نوسان می‌کند. از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی، این ارز دیجیتال رشدی ۲۰۰ درصدی داشته است. در طول هفت هفته گذشته نیز قیمت مونرو ۵۰ درصد افزایش یافته است. ماه گذشته، اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا (IRS) اعلام کرد که برای تدوین و ایجاد راهکاری به‌منظور ره‌گیری تراکنش‌های مونرو جایزه تعیین کرده است. ریکاردو اسپاگنی (Riccardo Spagni)، مسئول رسیدگی به امور پروتکل مونرو در این باره گفت: اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا سطحی از نظارت را در مونرو می‌خواهد که در ارتباط با دلار‌های دیجیتالِ حساب‌های بانکی دارد. با این حال متخصصان علوم رمزنگاری و محققان این حوزه در بحث حریم خصوصی یک گام جلوتر هستند. یوروپل، بازوی اجرایی قضایی در حوزه یورو، در «بررسی جرایم سازمان‌یافته اینترنتی سال ۲۰۲۰» با اشاره کیف پول‌هایی که با تمرکز بر حریم خصوصی کار می‌کنند آنها را «تهدیدات اصلی» در اروپا خواهند. گفته می‌شود که با توجه به افزایش قابل‌توجه قیمت مونرو در ماه‌های اخیر، شاهد سخت‌گیری‌های بیشتر از جانب مقامات قضایی در جهان در ارتباط با این ارز دیجیتال باشیم. دیوید جیوانز (David Jevans)، مدیرعامل سایفرتریس (CipherTrace) در مصاحبه‌ای اعلام کرد: به نظر می‌رسد سفته‌بازها و معامله‌گران الگوریتمیک باعث این رشد قیمت شده باشند.
 13. شرکت کوانت استمپ (Quantstamp)، فعال در حوزه حسابرسی قراردادهای هوشمند، اعلام کرده است که اتریوم ۲.۰ (Ethereum 2.0) تقریبا برای راه اندازی آماده شده است. ریچارد ما (Richard Ma)، مدیرعامل کوانت استمپ، در بیانیه‌ای اعلام کرد: “فاز ۰ اتریوم ۲.۰ در آینده بسیار نزدیک ارائه خواهد شد.” این اعلام به دنبال تکمیل شدن حسابرسی کلاینت Teku اتریوم ۲.۰ که توسط کانسنسیس (ConsenSys) توسعه یافته بود، رسانه‌ای شد. ارائه فاز ۰ پیش از پایان سال ۲۰۲۰، هدف دیرینه جامعه اتریوم بوده است. جاستین دریک (Justin Drake)، محقق اتریوم ۲.۰، در ماه جولای توییت کرد: “جامعه اتریوم می‌خواهد پیدایش فاز ۰ را در سال ۲۰۲۰ شاهد باشد، نه حتی یک روز دیرتر. هدف تعیین شده است؛ بیایید این کار را انجام دهیم.” حسابرسی تکو (Teku) تکو، کلاینت اتریوم ۲.۰ به نظر می‌رسد تیم کوانت استمپ ساعت‌های بی‌شماری را صرف هماهنگی، آزمایش و انجام امور مربوط به حسابرسی کرده است تا از آماده بودن شالوده Ethereum 2.0 اطمینان حاصل کند. حسابرسی تکو بررسی مواردی همچون اجرای قوانین اجماع و بررسی کد و کنترل‌های لازم برای پاداش‌ها و مجازات‌ها را در بر داشته است. پس از ممیزی، کوانت استمپ به چندین یافته مهم دست یافت و خاطرنشان کرد که این کد “از بالاترین کیفیت” برخوردار است. طبق گزارشات، زمانی که مشکلاتی در کد یافت می‌شده، تیم توسعه دهنده تکو به سرعت آنها را حل و فصل می‌کرده است. اتریوم ۲.۰ چیست؟ اتریوم ۲.۰ یک به روزرسانی مرتبط با بلاکچین اتریوم است که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده و هدف از آن ایجاد مقیاس پذیری و امنیت در شبکه از طریق گذار به مکانیسم اثبات سهام (Proof of Stake) می‌باشد. راه اندازی Ethereum 2.0 جدا از مراحل آزمایشی در سه فاز صفر، یک و دو انجام خواهد شد. بیکن چین (Beacon Chain) که همزمان با فاز صفر منتشر خواهد شد، در تستنت‌های زینکن (Zinken) و اسپادینا (Spadina) مورد ارزیابی قرار گرفته است. پس از راه اندازی فاز ۰، بیکن چین در موازات بلاکچین فعلی اتریوم حرکت خواهر کرد. این کار به منظور اعتبارسنجی بلاک‌های خالی است و به توسعه دهندگان این امکان را خواد داد تا فعالیت آن را در عمل مشاهده کنند. هنگامی که بیکن چین عرضه شد، توجهات به راه اندازی فاز ۱ معطوف خواهد شد. ادغام زنجیره‌های اثبات سهام شارد (Shard) در فاز ۱ انجام خواهد گرفت و علاوه بر آن میزان معاملات اتریوم در ثانیه نیز افزایش خواهد یافت.
 14. اتریوم در تلاش است تا با ادامه روند صعودی خود از سد مقاومت‌های ۴۱۰ و ۴۲۰ دلار عبور کند. با این حال، اگر حمایت ۴۰۰ دلار را از دست بدهد، با اصلاح شدیدی مواجه خواهد شد. به گزارش نیوزبی‌تی‌سی دات‌کام، اتریوم برخلاف بیت کوین نتوانسته رکورد ماهانه جدیدی را در بالای سطح قیمتی ۴۰۰ دلار به ثبت برساند. به‌نظر می‌رسد که قیمت اتریوم در مجاورت سطوح مقاومت ۴۱۰ و ۴۱۲ دلار با موانع دشواری روبه‌رو است. اتریوم در آخرین جهش خود توانست به محدوده ۴۱۸ دلار نزدیک شود، اما در ادامه به زیر سطح مقاومت ۴۱۰ دلار سقوط کرد. در آن موقع یک نقطه شکست در زیر مثلث جمع‌شونده کلیدی و در مجاورت سطح حمایت ۴۱۲ دلار روی نمودار روزانه مشاهده شده بود. با این حال، اتریوم توانست همچنان خود را در بالای آستانه کلیدی ۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته حفظ کند. هم‌اکنون یک کف قیمتی در حوالی ۴۰۳ دلار شکل گرفته و قیمت نیز در بازه‌ای محدود تثبیت شده است. همچنین یک شکست در بالای سطح ۴۰۵ دلار مشاهده می‌شود، اما قیمت با یک مقاومت شدید در نزدیکی سطح ۴۱۰ دلار مواجه است. علاوه بر این، قیمت در حوالی سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی روند اخیر (از سقف ۴۱۸ تا کف ۴۰۳) قرار دارد. نمودار قیمت اتریوم. منبع: تریدینگ ویو سطح مقاومت کلیدی بعدی در مجاورت ۴۱۲ دلار یا سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی روند اخیر (از سقف ۴۱۸ تا کف ۴۰۳) قرار دارد. اگر اتریوم در ادامه، سطوح مقاومت ۴۱۰ و ۴۱۲ دلار را بشکند، احتمال وقوع یک حرکت صعودی شدید قوت می‌گیرد. مقاومت‌های بزرگ بعدی در حوالی ۴۱۸ و ۴۲۰ دلار قرار دارند. صعود موفقیت‌آمیز به بالای آستانه ۴۲۰ دلار می‌تواند راه را برای یک افزایش جهش‌وار و سریع هموار کند. در ادامه، توقف‌های بعدی در روند صعودی می‌توانند در نزدیکی ۴۳۲ و ۴۳۵ دلار رخ بدهند. اگر اتریوم نتواند از سد سطوح مقاومت ۴۱۰ و ۴۲۰ دلار عبور کند، خطر افت مجدد وجود خواهد داشت. اولین حمایت بزرگ در نزدیک میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و سطح قیمت ۴۰۵ دلار قرار دارد. همچنین به‌نظر می‌رسد که یک سطح حمایت اصلی در حال شکل‌گیری در مجاورت ۴۰۰ دلار است. شکست در صعود از سد آستانه قیمتی ۴۱۰ دلار می‌تواند منجر به سقوطی سریع به زیر سطح ۴۰۰ دلار شود. اندیکاتورهای تکنیکال مکدی ساعتی: مکدی اتر-دلار به‌آرامی در حال ورود به محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی: شاخص قدرت نسبی اتر-دلار هم‌اکنون اندکی پایین‌تر از ۵۰ دلار قرار دارد. سطح حمایت مهم: ۴۰۰ دلار سطح مقاومت مهم: ۴۱۲ دلار
 15. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بار دیگر لب به تحسین بیت کوین و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال گشوده است. گفتنی است پیش‌تر خرید ۴۲۵ میلیون دلار بیت کوین از سوی این شرکت پرآوازه حوزه هوش تجاری بسیار خبرساز شده بود. به گزارش دیکریپت، مایکل سیلور، سکان‌دار مایکرواستراتژی، هفته جاری طی اظهارنظری جنجالی گفته است که شرکت متبوعش قصد دارد بیت کوین‌های خود را به‌مدت ۱۰۰ سال نگه دارد. سیلور طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری ریل ویژن (Real Vision) اذعان کرده که یکی از نگرانی بزرگش همواره این بوده که شاید به اندازه کافی در بیت کوین سرمایه‌گذاری نکرده است. سیلور که تابستان سال جاری، خبر سرمایه‌گذاری ۴۲۵ میلیون دلاری شرکتش در بیت کوین حسابی سروصدا به‌پا کرد، می‌گوید: اگر واقعاً مفهوم بیت کوین را دریافته‌اید، اختصاص یک درصد از سبد سرمایه‌گذاری‌تان به آن اصلاً کافی نیست. به بینندگان این برنامه بگویید که وقتی سراغ ارزهای دیجیتال می‌روید، دیوانه‌وار خرید کنید. او در ادامه به رائول پال (Raoul Pal)، مدیر پیشین یکی از صندوق‌های پوششی و مدیرعامل کنونی ریل ویژن گفت: وقتی بیت کوین و مفهوم آن را درک کردید، دیگر نگران حرکات نزولی احتمالی بازار نباشید. خود من وقتی سراغ بازار ارزهای دیجیتال می‌روم، چهار روز پشت سر هم بیت کوین می‌خرم. سیلور در ادامه می‌افزاید: بیت کوین نه ۱۰۰ برابر که یک میلیون برابر بهتر از طلا است و هیچ دارایی دیگری به گرد پای آن نمی‌رسد. شرکت سیلور بدش نمی‌آید که جو ترس ازدست‌دادن یا فومو در بازار بیت کوین حاکم شود؛ چرا که هیجان‌زده کردن مردم می‌تواند افزایش بهای ذخایر بیت کوینی این شرکت را در پی داشته باشد. سیلور نیز تقریباً هر روز توییت‌هایی با مضمون ستایش بیت کوین منتشر می‌کند. درواقع، طی ماه جاری شاید بتوانید نهایتاً سه‌ یا چهار توییت در صفحه او پیدا کنید که ارتباطی به بیت کوین ندارند. سیلور در ادامه مصاحبه‌اش با ریل ویژن خاطرنشان می‌کند که همه‌گیری ویروس کرونا از جمله دلایلی بوده که باعث شده است در سال جاری، سرمایه‌گذاری هنگفتی در بیت کوین انجام دهد. او و هم‌قطارانش در مایکرواستراتژی به این نتیجه رسیده‌اند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین، بهترین شرط‌بندی بلندمدت است. آنها همچنین بیت کوین را یک «کندوی سایبرنتیک» نامیده‌اند که با یک دیوار انرژی رمزنگاری‌شده محافظت می‌شود. با افزایش قیمت بیت کوین و صعود آن به بالای آستانه ۱۳ هزار دلار، تصمیم سیلور برای سرمایه‌گذاری کلان در بیت کوین اکنون درستی خود را به رخ می‌کشد، اما اگر بیت کوین سقوط کند، همه سیلور را آماج انتقاد خود قرار خواهند داد.
 16. در چند تراکنش پی در پی از حساب کاربری Xapo مجموعا ۱ میلیارد دلار بیت کوین انتقال یافت. کارمزد این تراکنش‌ها، فقط ۳.۵۴ دلار بود. اگر چنین تراکنشی در بانک صورت می‌گرفت، چه مقدار کارمزد به همراه داشت؟ صبح امروز طی دو تراکنش پی در پی، ۴۵,۶۷۱ بیت کوین معادل ۶۰۲ میلیون دلار و ۴۳,۱۸۵ بیت کوین معادل ۵۷۰ میلیون دلار از اکانت Xapo به یک کیف پول انتقال یافت ( Xapo یک شرکت هنگ‌کنگی است که در زمینه بیت کوین خدماتی همچون کیف پول و کارت اعتباری و … ارائه می‌دهد). آیا بانک ها قادر به انجام چنین تراکنشی هستند؟ انجام تراکنش در بیت کوین و مقایسه آن با بانک ارزش دلاری این تراکنش‌ها با توجه به قیمت بیت کوین معادل ۱.۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود؛ برای انجام این انتقال مالی، تنها ۳.۵۴ دلار کارمزد پرداخت شده است. این انتقال بیت کوین از یک کیف حساب به دو کیف پول ناشناس ارسال شده است. در این روزها بسیاری از افراد تراکنش‌های انجام شده توسط نهنگ‌های اولین رمز ارز بازار را به دقت رصد می‌کنند. اما با توجه به تاریخچه کیف پول Xapo، عموما چنین تراکنش‌هایی انجام می‌شود. اما تراکنش‌های پیشین این کیف پول، به بزرگی این تراکنش‌ها نبوده است. در هفته گذشته نیز در دو تراکنش مجزا ۴,۰۰۰ بیت کوین و ۱,۰۰۰ بیت کوین از کیف پول Xapo خارج شده بود. دلیل این تراکنش‌های بزرگ بیت کوین چیست؟ دلایل زیادی برای چنین انتقال‌های بزرگی در شبکه بیت کوین وجود دارد. از نگاه مدیر اجرایی MyEtherwallet؛ یکی از این دلایل، انتقال بیت کوین توسط Xapo به کیف پول‌های آفلاین، برای تامین امنیت بیشتر است. دلیل دیگر چنین انتقال‌هایی، مدیریت سرمایه است. دارندگان این مقدار بیت کوین به دنبال ایجاد سبد سرمایه‌گذاری و ایجاد تنوع در آن هستند. این افراد ممکن است بخشی از دارایی دیجیتال خود را وارد شبکه اتریوم کرده و اتر و یا توکن‌های استیبل کوین بیت کوین در شبکه اتریوم مانند renBTC را خریداری کنند. انتقال دارایی در بانک در مقایسه با بیت کوین صرف نظر از هدف این تراکنش، چنین تراکنشی در بانک‌ها غیرقابل انجام است، حداقل برای افراد معمولی می‌توان گفت، غیرممکن است. هرچند انتقال پول میان بانک‌ها که منشا پول را می‌شناسند و نیازی به بررسی آن ندارند، بدون پرداخت کارمزد و رایگان صورت می‌گیرد، اما ممکن است چند روز به طول بیانجامد. اما عموم مردم و مشتریان با محدودیت‌های روزانه و ماهانه برای انتقال دارایی مواجه هستند. حتی بانک‌هایی همچون بانک Chase، که حداقل محدودیت را برای مشتریان خود ایجاد می‌کند نیز سقف انتقال روزانه در آن ۲۵,۰۰۰ دلار است. یعنی برای انتقال این تراکنش انجام شده در شبکه بیت کوین به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار، حتی اگر این بانک بدون تعطیلات کار کند، ۱۲۸ سالزمان نیاز است. انتقال دارایی به صورت دیجیتال دو مزیت دارد: یک، عموم مردم می‌توانند تراکنش انجام دهند و این تراکنش در همان روز انجام شود؛ دو، مقدار بیشتری را می‌توان انتقال داد. بانک Chase به مشتریان حقیقی خود اجازه برداشت تا سقف ۲۵۰,۰۰۰ دلار را می‌دهد؛ یعنی این تراکنش در عرض ۱۳ سال انجام می‌شود. هزینه انجام چنین تراکنشی در بانک ۱۱۷,۲۰۰ دلار است. اما در شبکه بیت کوین بدون هیچ محدودیتی و با پرداخت ۳.۵ دلار این تراکنش صورت گرفته است.
 17. شبکه هاوست فایننس ( Harvest Finance ) پروتکل ییلد فارمینگ غیرمتمرکز، توسط هکرها هک شد و به دنبال آن ۲۴ میلیون دلار از این شبکه دیفای به سرقت رفت. ۲.۵ میلیون دلار از این مقدار مجددا به شبکه بازگردانده شد. اتفاق ناگوار و تلخی دیگر در حوزه دیفای رقم خورد. ۲۴ میلیون دلار از پروتکل دیفای هاوست به سرقت رفت. پیش از وقوع این هک، شبکه هاوست با دارایی ذخیره شده بیش از ۱ میلیارد دلار بعد از پروژه Aave، در جایگاه ششم در میان پروژه‌های DeFi قرار داشت. هکر این پروتکل دیفای پول نامشروع بدست آمده از این هک را به renBTC و Tornado Cash، که دارایی دارای تراکنش‌های محرمانه است، تبدیل کرد. هدف او از این کار از بین بردن ردپای خود در ردیابی تراکنش‌های شبکه اتریوم است. هک بزرگ دیگری در حوزه دیفای پروتکل دیفای هاوست فایننس در توضیح این اتفاق گفته است که این هک با حمله به استخر Y شبکه کرو فایننس (Curve Finance) صورت گرفته است. افراد در این استخر با انتقال استیبل کوین‌ها و توکن‌های بیت کوین، سود دریافت می‌کنند. این حمله به صورت معاملات آربیتراژ بین کرو فایننس و هاوست فایننس انجام شده است: مدیریت این پروژه به منظور محافظت از دارایی کاربران خود، تمام استیبل کوین‌ها و توکن‌های بیت کوین در شبکه اتریوم را به Vault این پروتکل منتقل کرد. قیمت توکن Farm، رمز ارز اصلی شبکه هاوست فایینس، در پی این اتفاق ۶۰ % ریزش کرد. اطلاعات DeFi Pulse نشان می‌دهد که دارایی ذخیره شده در این پروتکل دیفای (TVL) به دنبال این هک ،بیش از ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است. وقوع چنین حمله‌هایی به پروتکل‌های حوزه دیفای نشان دهنده ضعف و شکنندگی پروژه‌های فعال در این حوزه است که اخیرا به امری عادی و معمولی تبدیل شده است. لازم به ذکر است که کل دارایی ذخیره شده در این پروتکل معادل ۱ میلیارد بوده که در زمان نگارش به ۵۹۰ میلیون دلار کاهش یافته و این کاهش، ادامه دارد. Qiao Wang،کارآفرین و تریدر حوزه ارزهای دیجیتال، واقعه هک پروتکل هاوست را “یک عقب‌گرد بزرگ” برای دیفای نامید و گفت: پیش از وقوع این هک ، این پروتکل دیفای چینی به تنهایی بیش از ۱ میلیارد دلار را در کنترل داشت. این پروتکل به دلیل کنترل بر کلید خصوصی مشارکت‌کنندگان همواره مورد انتقاد فعالان این حوزه قرار گرفته است. برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که وقتی آنها از کانال اطلاع رسانی این پروتکل در مورد کم و کیف این حمله سوال مطرح کرده‌اند، هیچ پاسخی در این زمینه دریافت نکرده و از کانال اخراج شده‌اند. آخرین توییتی که از طرف تیم این شبکه منتشر شده را در ادامه می‌خوانیم:
 18. سخنگوی صنعت برق کشور، از اختصاص رمز ارز‌ استخراج شده در واحد‌های مجاز، به تامین ارز مورد نیاز برای واردات، در آ‌ینده نزدیک خبر داد. مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اضافه شدن تبصره‌ای جدید به مصوبه گذشته در خصوص مقررات استخراج رمز ارز‌ها افزود: وی گفت: این رمز ارز‌ها براساس مقرارت تعیین شده از سوی بانک مرکزی، قابل مبادله هستند. سخنگوی صنعت برق افزود: رجبی مشهدی گفت: دستورالعمل انجام این طرح، در وزارت نیرو درحال تدوین است.
 19. جک ما (Jack Ma) میلیارد چینی روز گذشته گفت که ارزهای دیجیتال می‌توانند در سیستم مالی نوین جهانی نقش مهمی ایفا کنند و به قانونگذاری در این حوزه تاخت. موسس شرکت علی‌بابا طی سخنرانی خود در نشست Bund Summit در شانگهای به اظهار نظرات خود پرداخت. جک ما گفت: اما مشخص نیست که منظور این کارآفرین با سرمایه ۶۱ میلیارد دلاری از ارزهای دیجیتال چه بوده است. جامعه ارز دیجیتال سریعا به سخنان جک ما درباره ارزهای دیجیتال واکنش نشان داد. چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در توییتر نوشت که سخنرانی شگفت‌انگیزی را از جانب جک ما درباره ارزهای دیجیتال و آینده شنیدیم. اما ویتالیک بوترین موسس اتریوم سریعا از ژائو پرسید که منظور جک ما از رمز ارز چه بوده است. ژائو پاسخ داد که معنی آن نیاز به تفسیر بیشتر دارد. ارزهای دیجیتال در کشور چین ممنوع شده‌اند اما بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هم‌چنان در این کشور معامله می‌شود. ماینرهای چینی نیز بخش عمده‌ای از استخراج بیت کوین را به عهده دارند. این موضوع احتمال دارد که جک ما در سخنرانی خود درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی نظیر یوان دیجیتال کشور چین صحبت کرده باشد. کشورهای سراسر جهان در حال رقابت برای توسعه رمزارز متمرکز دولتی هستند. اما کشور چین با یوان دیجیتال خود که در مرحله آزمایشی قرار دارد در حال پیروز شدن در این رقابت است. جک ما هم‌چنین گفت که قوانین بین‌المللی و به ویژه پیمان بازل (چارچوب بین‌المللی نظارت بر امور بانکی که در سال ۲۰۱۰ تصویب شده است) دیگر قدیمی شده‌اند. وی افزود که قوانین بین‌المللی منجر به کند شدن روند توسعه کشور چین شده‌اند و این قوانین به فکر جوانان و فرصت‌های موجود در کشورهای در حال توسعه نیستند.
 20. تا تاریخ سررسید معاملات آپشن بیت کوین تنها کمتر از یک هفته زمان باقی است. ارزش این قراردادها ۷۵۰ میلیون دلار است. آیا باید منتظر نوسانات شدید در قیمت بیت کوین باشیم؟ در انتهای این ماه میلادی دو اتفاق مهم در بازار بیت کوین رقم خواهد خورد که می‌تواند زمینه‌ساز نوسانات شدید قیمتی در بازار اولین رمز ارز شود؛ منقضی شدن تاریخ سررسید معاملات آپشن بیت کوین مجموعا به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار و افزایش قابل توجه در تعداد قراردادهای آتی بیت کوین در CME، دو اتفاق مهم برای بازار است که احتمال می‌رود باعث بروز نوسانات شدید در قیمت بیت کوین شود. آیا روند صعودی بیت کوین ادامه خواهد یافت؟ هنگامی که تاریخ سررسید یک قرارداد آپشن فرا می‌رسد، معامله‌گر ملزم به انجام آن معامله پیش از منقضی شدن و یا در تاریخ انقضای قرارداد خواهد بود. عموما در چنین شرایطی، بیت کوین با نوسانات قیمتی همراه می‌شود. کندل ماهانه، سررسید معاملات آپشن و CME در یک روز ارزیابی نوسانات ناشی از فرا رسیدن زمان سررسید قراردادهای آپشن بیت کوین تا یک یا دو روز قبل از انقضا، واقعا دشوار است. اما همزمانی آن با دو اتفاق مهم دیگر در بازار بیت کوین، اهمیت این موضوع را بیشتر از قبل کرده است. براساس اطلاعات قراردادهای آتی انجام شده در بورس کالای شیکاگو، CME، قراردادهای ماه اکتبر بیت کوین در روز ۳۰ این ماه منقضی خواهد شد. تمامی قراردادهای آتی در آخرین جمعه هر ماه منقضی می‌شوند. هرچند این اتفاق هر ماهه رخ می‌دهد، اما به دلیل افزایش قابل توجه تعداد و حجم قراردادهای آتی بیت کوین در CME، ماه اکتبر از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است. زیرا هر چه حجم معاملات در بازار آتی بالاتر رود، تاثیر آن بر قیمت بیت کوین در زمان انقضای قراردادها، بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، توجه به این نکته ضروری است که CME دومین بازار از نظر حجم معاملات در بازار آتی بیت کوین است. از آنجا که CME از لحاظ قانونی، بازاری مناسب برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری و موسسات مالی است، معاملات آتی بیت کوین در این بازار بسیار مورد توجه فعالان بازار قرار می‌گیرد. افزایش حجم معاملات در این بازار نشان می‌دهد که موسسات مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیش از گذشته به خرید بیت کوین تمایل داشته‌اند. گذشته از این موارد، در انتهای ماه اکتبر کندل ماهانه قیمت بیت کوین نیز بسته خواهد شد و این مورد برای تحلیلگران تکنیکال و افرادی که به تغییرات قیمتی بیت کوین توجه دارند نیز، موضوع مهمی است. در هفته گذشته بیت کوین با ثبت قیمت ۱۳,۰۰۰ دلار و بسته شدن کندل هفتگی در بالای این سطح مهم، اتفاق مهمی را رقم زد؛ قیمت بیت کوین آخرین بار در سال ۲۰۱۸ در چنین شرایطی قرار گرفته بود. اگر تا آخر ماه اکتبر قیمت بیت کوین بتواند در بالای ۱۳,۰۰۰ تثبیت شود، بعد از سه سال موفق به بستن قیمت کندل ماهانه در بالای سطح ۱۳,۰۰۰ دلار شده است. روند آینده بیت کوین اینکه آیا قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد و یا وقوع این دو اتفاق مهم در پایان این ماه، سرآغازی برای اصلاح قیمت بیت کوین خواهد شد، به مومنتوم بازار بیت کوین وابسته است. اگر قیمت بیت کوین بتواند کندل ماهانه خود را بالای ۱۳,۰۰۰ دلار ببندد (Close)، شانس ادامه روند صعودی افزایش خواهد یافت. با وجود مشاهده فروش گسترده بیت کوین توسط ماینرهای این شبکه در روزهای اخیر، تقاضا برای خرید این رمز ارز محبوب به قدری افزایش یافته است که عرضه ماینرها باعث کاهش قیمت نشده است. در واقع این روزها شاهد آن هستیم که فشار فروش ایجاد شده توسط بازیگران بیت کوین از جمله ماینرها، نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران قدیمی آن، توسط سرمایه‌گذاران جدید و تازه وارد به بازار، محو شده و تقاضای ایجاد شده بسیار بالاتر از عرضه آنها بوده که نتیجه چنین وضعیتی، افزایش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته است.
 21. گزارش شده است که سه شرکت تحلیلی بلاکچین توانایی ردیابی رمز ارز مونرو (Monero) را دارند، که این اتفاق‌ می‌تواند بر روی قیمت مونرو تأثیر بگذارد. اما آیا واقعاً کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ اخیراً، خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (Internal Revenue Service) جایزه‌ای را بر سر ارز دیجیتال مونرو(XMR) قرار داد، که این امر باعث سر و صدا در جامعه رمز ارزها شده و به هر‌کس که بتواند دارایی غیرقابل ردیابی ادعا شده را ردیابی کند ۶۲۵ هزار دلار پاداش تعیین کرده است. از آنجا که صنعت رمز ارزها و بلاک چین برای ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی ارزش قائل است، سوالاتی در مورد نتیجه این کار بوجود می‌آید، البته به قابل قبول بودن این کار اشاره‌ای نمی‌شود. پاول کوسکوفسکی (Pawel Kuskowski)،‌ مدیرعامل کوین‌فرم (Coinfirm) یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین به کوین تگراف (Cointelegraph) گفت: در مرحله کنونی علم رمزارزها، هک کردن بلاکچین مونرو تقریباً غیرممکن است اما با این حال، این بدان معنا نیست که ردیابی دارایی‌های آن کاری صدرصد غیرممکن است. برخی از ابتکارات می‌تواند برای بررسی جرم‌های صورت گرفته در رمزارزها، برای مقامات مفید باشد. مانند: اجرای یک شبکه بزرگ از گره‌های مونرو، تجزیه و تحلیل داده‌های ضبط شده توسط سازندگان و ارائه دهندگان خدمات غیر متمرکز که شامل ارز دیجیتال مونرو و استفاده از نرم افزار جاسوسی و کیف پول است، که مورد دوم برای تحقیقات بسیار مفید است. مونرو به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین دارایی‌های ناشناس محور صنعت ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) همه معاملات خود را به یک دفتر عمومی که برای افراد قابل مشاهده است، ارسال می‌كنند. اگرچه آدرس تراکنش‌های بیت کوین با نام مستعار ثبت می‌شود، اما ابزارها و تلاش‌های مختلف می‌توانند معاملات و آدرس‌ها را به هویت یک شخص پیوند دهند. از زمان تأسیس مونرو در سال ۲۰۱۴، این ارز توانایی پنهان کردن معاملات و آدرس‌های فرستنده را داشته است. بلاک چین مونرو همچنین آدرس معاملات و مبالغ آنها را از اشخاص ثالث غیر درگیر معاملات پنهان می‌کند. ادعای ردیابی ارز دیجیتال مونرو شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین، سایفرتریس (CipherTrace) در تاریخ ۳۱ آگوست امکان ردیابی مونرو، با یک فناوری که به گفته خودش اولین فناوری در نوع خود است، را تبلیغ کرد. دیو جوانز (Dave Jevans)، مدیر عامل شرکت سایفر تریس، در گفتگوی با کوین تلگراف گفت: ما اخیراً قابلیت های ردیابی مونرو را به مجموعه تحقیقاتی خود اضافه کردیم. وی افزود: ابزارهای ما هویت کاربران ارسال کننده یا دریافت کننده معاملات را نشان نمی‌دهد. این کار کاملا هم‌راستا با قانون است که اطلاعات مربوط به نقشه برداری از آدرس‌ها، کیف پول‌ها، شناسه‌های پرداخت و غیره را پیدا کند. انگیزه‌ رمزگشایی مونرو در ۱۱ سپتامبر جالب‌تر شد، با این حال، هنگامی که سازمان مالیاتی حاکم بر ایالات متحده، تحقیقات خود را برای هر کسی که قادر به نقض فن آوری پنهان کردن معاملات مونرو باشد، ۶۲۵ هزاردلار به عنوان پاداش برای چنین اطلاعاتی را اعلام کرد. در صنعتی که حریم خصوصی در اولویت قرار دارد، کمک به یک سازمان دولتی با این نوع تلاش‌ها، از برخی جهات، متناقض به نظر می‌رسد. جوانز توضیح داد ، سازمان امور مالیاتی این پول را برای تحقیق و توسعه ارائه می‌دهد، که به همان اندازه بحث انگیز و شگفت آور نیست زیرا بسیاری از رسانه‌ها این خبرها را درست می‌کنند، همچنین تنها یک میلیون دلار بودجه برای این کار در نظر گرفته شده است. بنابراین، سازمان امور مالیاتی مبلغ ۵۰۰ هزار دلار از قبل پرداخته، و 125 هزار دلار بر اساس عملکرد این شرکت، هشت ماه بعد پرداخت شده است. جوانز از اظهارنظر درمورد اینکه سایفرتریس قصد همکاری با سازمان امور مالیاتی را دارد خودداری کرد. کوسکوفسکی پاداش سازمان امور مالیاتی را قابل پیش بینی توصیف کرد، با توجه به زمان پاداش، که تقریباً پنج روز پس از تبلیغ سایفرتریس برای ابزار ردیابی ارز دیجیتال مونرو اعلام شد. با این حال، کوسکوفسکی نام سایفرتریس را ذکر نکرد. سازمان امور مالیاتی در تاریخ ۳۰ سپتامبر از دو کمپانی که پروتکل مونرو را توانستند بشکنند رونمایی کرد. جای تعجب است که شرکت سایفرتریس جزو این دو کمپانی نبود، مسابقه برای غلبه بر حریم خصوصی ارزهای دیجیتال همچنین شامل تمایل دولت برای شکست حریم خصوصی موجود در راه حل‌های لایه دو بلاکچین بود، مانند شبکه لایتینگ بیت کوین. دو شرکت برنده در این مسابقه Chainalysis و Integra FEC بودند که توانستند ۲۲ شرکت کننده دیگر در این مسابقات را شکست دهند. تردید در مورد تلاش برای ردیابی ارز دیجیتال مونرو سایفرتریس ادعا می‌کند که از قدرت ردیابی مونرو بهره می‌برد و ظاهراً سازمان امور مالیاتی چیز فراتری را از Chainalysis و Integra FEC مشاهده کرده است، اما اثر بخشی و عمق چنین ردیابی هنوز برای بحث باقی مانده است. یک نماینده از Monero Outreach به کوین تلگراف گفت است: Monero Outreach به عنوان یک کارگروه مستقل عمل می‌کند که دارایی متمرکز بر حریم خصوصی را به مردم آموزش می‌دهد. نماینده توضیح داد: اگرچه ممکن است اطلاعات کاربر از سطح شبکه که با Tor یا یک لایه شبکه حریم خصوصی مشابه پنهان نیست، فرا گرفته شود، اما آنها به احتمال زیاد نمی‌توانند کیف پول یا مبالغ مربوط به هرگونه معامله را ردیابی کنند. اگر سه شرکت واقعاً روش‌هایی را برای ردیابی مونرو کشف کنند، فضای ارزهای دیجیتال واقعاً سود می‌برد. به گفته این نماینده مونرو، دارای تعداد زیادی از توسعه دهندگان است که در جهت پیشرفت کدهای آن تلاش می‌کنند و نقاط ضعف موجود را برطرف می‌کنند. در صورت ردیابی شدن، ارز دیجیتال مونرو ارزش خود را از دست می‌دهد؟ از زمان انتشار، مونرو شانزدهمین ارز دیجیتال براساس داده‌های کوین مارکت کپ است و با قیمت ۱۰۲.۴۱ دلار برای هر توکن معامله می‌شود. اما اگر مونرو، قابلیت‌های حفظ حریم خصوصی خود را از دست بدهد، چه اتفاقی برای ارزش آن می‌افتد؟ کوسکوفسکی اظهار نظر کرد: جوانز اظهار کرده که : ساختار مونرو کاملا متفاوت از بیت کوین است، با این حال، دستیابی به موفقیت بزرگ در شکستن بی هویتی آن احتمالاً باعث می‌شود که قیمت آن در ابتدا پایین بیاید. وی افزود ، صاحبان مونرو که به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند ممکن است به سرعت به سمت خروج از این ارز حرکت کنند. با این وجود، حتی اگر حریم خصوصی آن شکسته شود، جوانز انتظار دارد مونرو با لیست شدن در صرافی‌های بیشتر، قیمت خود را دوباره افزایش دهد و به طور قابل ملاحظه ای حجم معاملات بیشتری را ثبت کند. وی افزود: همچنین لازم به ذکر است که بیت کوین هرگز ناشناس نبوده و همیشه بسیار بالاتر از مونرو ارزیابی شده است. مونرو در حال حاضر در تعداد زیادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال معامله می‌شود. علاوه بر این، این ارز دیجیتال به دلیل تمرکز بر حریم شخصی شناخته شده است که در صورت نقض حریم خصوصی آن، اعتبار آن از دست می‌رود. و باعث می‌شود از لیست بسیاری از صرافی‌ها خارج شود که طی دو سال گذشته تعدادی از صرافی‌ها به دلایل مختلف مونرو را از لیست خود خارج کرده اند، از جمله این صرافی‌های می‌توان به Huobi و Bithumb اشاره کرد. اگرچه Chainalysis در مورد تلاش سازمان امور مالیاتی برای شکستن پروتکل مونرو خودداری کرد، اما اگر حریم خصوصی آن شکسته شود، این شرکت دیدگاه خود را در مورد ارزش این ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. مادی کندی (Maddie Kennedy) ، مدیر ارشد ارتباطات Chainalysis ، به کوین تلگراف گفت: همچنین این مهم است که توجه داشته باشید که شخصیت‌های بد تنها کسانی نیستند که برای فناوری‌های حریم خصوصی مانند مونرو ارزش قائل هستند. این ارز راهی را برای هر شخصی فراهم می‌کند که بتواند حریم شخصی خود را در عصری پر از اسکناس دیجیتال و فروش داده‌ها پس بگیرد. دولت‌ها و افراد قدرتمند حریم خصوصی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک مفهوم خارجی در نظر می گیرند، در حالی که در حقیقت، پول نقد چاپ شده توسط دولت ناشناس ترین دارایی است و همه روزه برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود.
 22. ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) در تاریخ 22 اکتبر بالاتر از خط روند نزولی شکسته شد. این موضوع نشان می‌دهد که این روند اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. شیب رو به افزایش میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI بالاتر از سطح 56، نشان می‌دهد گاوها برتری بازار را در اختیار دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز را به بالاتر از سطح 31.9798 دلار حرکت دهند، امکان تجربه‌ی مجدد اوج قیمتی 33.3888 دلار وجود دارد. شکست و بسته شدن قیمت این آلت‌کوین بالاتر از این سطح، می‌تواند روند صعودی را از سر بگیرد که این ممکن است اوج قیمتی 39.5941 دلار را به چالش بکشد. اگر قیمت این کریپتوکارنسی همچنان به افت خود از سطوح فعلی ادامه دهد و به زیر سطح 28.50 دلار نزول پیدا کند، این دیدگاه صعودی نامعتبر خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند اصلاحی عمیق‌تر تا سطح 22 دلار را آغاز کند.
 23. قیمت ارز دیجیتال اتریوم (ETH) در تاریخ 22 اکتبر شکسته و بالاتر از سطح 395 دلار بسته شد (طبق چارچوب زمانی UTC). این حرکت الگوی مثلث صعودی را که دارای هدف قیمتی 478 دلار است، تکمیل کرده است. شیب رو به صعود میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 377 دلار) و قرار داشتن RSI در محدوده‌ی مثبت، نشان می‌دهد که گاوها برتری بازار را در اختیار دارند. با این حال، خرس‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت این ارز را به زیر سطح شکست 395 دلار بازگردانند. اگر موفق شوند، این نشان می‌دهد که شکست فعلی ساختگی بوده است. سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، خط روندصعودی است. در مقابل، اگر جفت ارز ETH / USD از قیمت 395 دلار بازگردد، تائید می‌کند که این شکست درست بوده است. پس از آنکه گاوها قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از سطح 421 دلار رساندند، روند صعودی آن می‌تواند شتاب بگیرد.
 24. در حال حاضر، بیت‌کوین سیگنال‌هایی از سیو سود را نشان می‌دهد که این منجر به افت اندکی در قیمت‌ آلت‌کوین‌ها نیز شده است. تصمیمات اخیر شرکت PayPal به عنوان یک محرک در این بازار عمل کرد و ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) را به اوج قیمتی جدیدی رساند. در طی چنین رویدادهایی که مبتنی بر اخبار هستند، معامله‌گرانی که موقعیت‌های کوتاه‌مدت دارند مجبور می‌شوند به پوشش معاملات خود روی بیاورند (به دنبال صعودی که در تاریخ 21 اکتبر رخ داد). با این حال، پس از این طغیان نخست، مرحله‌ی بعدی روند صعودی تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که میزان تقاضا مجددا از سر گرفته شود و گاوها به خرید خود در سطوح بالاتر ادامه دهند. داده‌های منتشر شده از صرافی Huobi حاکی از آن است که معامله‌گران حرفه‌ای هنوز متقاعد نشده‌اند افزایش قیمت فعلی آغاز موقعیت‌های خرید را تضمین می‌کند و Marcel Pechman از نویسندگان Cointelegraph نیز توضیح داد که این می‌تواند یک سیگنال نزولی باشد. از سوی دیگر، میزان قراردادهای باز معاملات آتی بیت‌کوین در CME تصویر و چشم‌انداز دیگری را ترسیم کرده است. CME اکنون از نظر میزان قراردادهای باز، پس از OKEx به دومین صرافی بزرگ معاملات آتی بیت‌کوین تبدیل شده است. این موضوع نشان می‌دهد که میزان تقاضای بخش سازمانی در حال افزایش است. اما این مجموعه داده‌های متناقض از صرافی‌های معاملات آتی بیت‌کوین، تنها به افزایش سردرگمی معامله‌گران در خصوص جهت حرکت احتمالی بعدی منتهی خواهد شد. اجازه دهید برای درک بهتر، کمی به روانشناسی معامله‌گران بپردازیم. سرمایه‌گذاران سازمانی به ندرت به خاطر FOMO خرید می‌کنند چراکه به طور کلی مخالف آن هستند. این معامله‌گران بزرگ ممکن است پیش از خرید صبر کنند تا این صعود قیمت حفظ شود و بتواند برای بار دیگر با موفقیت سطح شکست را تجربه کند. اکنون اجازه دهید برای بررسی دقیق‌تر شرایط فعلی، نمودار 10 کریپتوکارنسی برتر و سطوح بحرانی‌شان را با هم تحلیل کنیم. تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD : قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 21 اکتبر بالاتر از سطح مقاومت 12,460 دلار شکسته و بسته شد (طبق چارچوب زمانی UTC). این حرکت کمک کرد تا بیت‌کوین به اوج قیمتی جدیدی دست یابد، که نشان‌ دهنده‌ی قدرت این ارز است. شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 11,679 دلار) در حال افزایش است و شیب میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 10,943 دلار) نیز شروع به صعود کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که هر دو روند کوتاه‌مدت و میان‌مدت به نفع گاوها است. با این حال افزایش قیمت به بالاتر از سطح 13,000 دلار، شاخص قدرت نسبی را به نزدیکی سطح 81 رسانده است، سطحی که دو مرتبه موجب سیو سود شده است. جفت ارز BTC / USD بالاتر از سطح 13,000 دلار با فروش روبه‌رو است اما به نظر می‌رسد گاوها عجله‌ای برای بستن موقعیت‌های خود ندارند. اگر این جفت ارز طی چند روز آینده به زیر سطح 12,460 دلار افت نکند، احتمال صعود آن تا قیمت 14,000 دلار افزایش می‌یابد. در مقابل، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت این ارز را به زیر محدوده‌ی حمایت 12,460 تا 12,050 دلار حرکت کنند، عدم تقاضا در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست فعلی یک تله‌ی خرسی بوده است.
 25. آن دسته از ماینرهای فایل کوین که آخرین به‌روزسانی این شبکه را نصب کرده‌اند، اکنون می‌توانند به‌صورت آنی ۲۵ درصد از پاداش بلاک خود را دریافت کنند. به گزارش «The Block»، مولی (Molly)، مدیر شبکه فایل کوین، روز چهارشنبه با ارسال یادداشتی در کانال اسلک این پروژه اعلام کرد که تازه‌ترین به‌روزسانی فایل کوین با نام لوتوس ۱.۱.۰ (Lotus 1.1.0) برای دانلود در دسترس قرار گرفته و کسانی که همچنان خواهان مشارکت در این شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز هستند، باید آن را بارگذاری و نصب کنند. مولی در یادداشت خود آورده است: شما باید پیش از رسیدن ارتفاع بلاک به عدد ۱۷۰,۰۰۰ واحد، به‌روزسانی را انجام دهید، در غیر این صورت، همگام‌سازی لازم با زنجیره را از دست خواهید داد. گفتنی است شبکه فایل کوین، پنجشنبه‌شب به وقت شرق آمریکا به ارتفاع بلاک ۱۷۰,۰۰۰ واحد رسید. در بخش دیگری از یادداشت مولی آمده است: یکی دیگر از ويژگی‌های به‌روزرسانی جدید، فعال‌سازی قابلیت FIP-004 است. این قابلیت به ماینر کمک می‌کند تا با دریافت آنی پاداش ذخیره‌سازی و بدون نیاز به واگذاری، توکن‌های خود را مجدداً سرمایه‌گذاری کند. گفتنی است ماینرهای فایل کوین طی شبانه‌روز گذشته توانسته‌اند حدوداً ۱۵۰ هزار توکن FIL تولید کنند. با این نرخ، بیش از ۴۰ هزار پاداش بلاک روزانه به ماینرها اعطا خواهد شد. با این حال، باید منتظر ماند و دید که چه میزان از این توکن‌های آزاد شده، به‌جای فروش در بازارها دوباره از سوی ماینرها با هدف افزایش توان رایانشی گرو گذاشته خواهد شد. همان‌طور که پیش‌تر رسانه‌ها گزارش دادند، مسئله نقدینگی‌ باعث شده تا شماری از مشارکت‌کنندگان شبکه اصلی فایل کوین از زمان راه‌اندازی آن در مورد اجرای برنامه‌های توسعه استخراج خود تردید کنند. در مدل اقتصادی طراحی‌شده برای فایل کوین، ماینرها برای گنجاندن داده‌ها در بخش‌های معتبر شبکه باید توکن‌های FIL خود را در قالب وثیقه اولیه گرو بگذارند تا بتوانند قدرت مؤثر استخراج ذخیره‌سازی خود را افزایش دهند. پیش از اضافه‌شدن قابلیت FIP-004، پاداش‌های بلاک ماینرها به‌صورت خطی، طی ۱۸۰ روز آزاد می‌شد، اما اکنون آنها می‌توانند ۲۵ درصد از پاداش خود را به‌طور آنی دریافت کنند و ۷۵ درصد باقی‌مانده نیز طی ۶ هفته آینده به آنها اعطا خواهد شد. بنابر داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko)، کل موجودی توکن‌های در گردش فایل کوین حدوداً برابر با ۱۹.۳ میلیون واحد است. علاوه بر این، بیش از ۱۳ میلیون واحد فایل کوین نیز به‌عنوان وثیقه از سوی ماینرها در شبکه گرو گذاشته شده است.
×
×
 • جدید...